producenci-dodatkow.pl

Produkty jubilerskie posrebrzane, albo też prawdziwe? Jakie kupujemy rzadziej? Ta walka ma miejsce już długo w tej branży. Teraz postaramy się udzielić odpowiedzi w tej kwestii. Choć problem nie jest aż tak proste jak mogłoby się zdawać. Powyżej wymienione gatunki wyrobów jubilerskich posiadają ukryte wady, ale także powszechnie znane plusy użytkowania.
Prawdziwa biżuteria – najczęściej robi się ją z oczyszczonego metalu szlachetnego. Z tego powodu jest dużo droższa. Tworzy się ją galwanizując rudy metali szlachetnych. Jest znacznie dostojniejsza i dokładnie przez to regularnie kupują ją klienci bogatsi. Także ważne jest miejsce jej zbytu, zazwyczaj pozostają to galerie z biżuterią. Pozostaje elegancko wystawiona w oświetlonych, witrynach. W takcie jej nabywania nierzadko zainkasujemy piękne pudełko. W złotniczym punkcie obsługa klienta na 100% będzie milsza i lepszej klasy. Wyroby złotnicze prawdziwe o czym również nie należy pamiętać, nie wywołują reakcji alergicznych.
Biżuteria platerowana – jest z reguły robiona ze mieszanin metali nieszlachetnych i pokrywa się ją nieznaczną warstwą metalu szlachetnego. Te modele stosunkowo w nie długim czasie tracą swój wygląd i klienci pozbywają się ich. Ich najwybitniejsza pozytywna strona to jak najbardziej atrakcyjna wartość zakupu. Niestety mówimy, że może wywoływać uczulenia, najczęściej produkty z domieszką miedzi. Co najistotniejsze rodzaje biżuterii platerowane są niezwykle oryginalne z uwagi na skład, bez owijania w bawełnę stanowczo prościej ją wyprodukować. Komplety tutaj najczęściej składają się z 2 części – – naszyjnika i kolczyków.
Podsumowując biżuteria prawdziwa jest precyzyjniej wykończona oraz nie wywołuje reakcji alergicznych. Choć jest zdecydowanie więcej warta, ponadto nie zużywa się w takim tempie jak posrebrzana. Z kolei linie biżuterii platerowanej są oryginalniejsze i tańsze. Jaki rodzaj pozostaje lepszy? Naszym zdaniem są po prostu różne.

Producenci dodatkow